Ździebko o wierze

Zdaje się, że wszytko wkoło krzyczy: ateiści to idioci! Odkrywają, uświadamiają sobie i innym, że Boga nie ma, co wzbudza ich oraz im podobnie myślących wrogość wobec nieistniejącego. Cóż począć, kiedy religijność prowadzi do podobnych absurdów myślowych, bo ludzie związani z Kościołem mniemają, że ktokolwiek kradnie, pożąda czy cudzołoży i zabija, czyni to dlatego, ponieważ ksiądz go nie poinformował, że to bardzo nieładnie, wręcz źle. Moim zdaniem CHRZESCIJANSTWO przez wieki bylo swego rodzaju nadrzędną instancją, spajającą społeczeństwo, wskazującą co jest białe, a co czarne,co dobre, a co złe, uczyło, wychowywało, otaczało opieką etc.... Jednak umówmy się, że jedyne czego tak naprawde dowiodło, to faktu, że jest zbyt słabe, aby zapobiec najwiekszym tragedią ludzkosci, ba, w rzeczywistosci wielokrotnie samo występowało w roli kata, oprawcy jak i sędziego, przywdziewając na ten czas skórę ofiary! Nie chciałbym jednak winić za wszelkie zło religii. W wielu przypadkach winni są, jak zwykle, ludzie. Ich słabości, ułomności. Wszystkie przedsięwzięcia i zamiary naszych, rodzimych, katolickich fundamentalistów, np. przywrócenie kar za aborcję, ideologizacja oświaty seksualnej, zwalczanie środków antykoncepcyjnych, zwalczanie homoseksualizmu, zagrożenie prawa do rozwodu  to mniejsze zło w porównaniu z religijnym uszczęśliwianiem wyznawców islamu. Muzułmańscy klerykałowie z mocy państwowych przepisów zakazali na terenie swoich państw chodzenia mężczyznom bez brody, kobietom z niezakrytą twarzą i bez opieki męża czy brata, zabronili klaskania, sporządzania portretów i robienia fotografii, rzeźb, a dzieciom używania misiów, lalek i wszelkich zabawek, które przedstawiają ludzi lub zwierzęta. Zakazana jest telewizja i muzyka. Nie wolno sporządzać papieru z makulatury, a też zatrudniać razem mężczyzn i kobiet. Nie wolno kobiet przyjmować do szpitali, a im samym nosić wysokich obcasów. Nakazano zaś niewierne żony kamienować, a złodziejom obcinać ręce. Fundamentalizm ten nie dopuszcza możliwości dialogu z innymi koncepcjami postrzegania Świata. Wieści takie każą  spojrzeć nam znacznie cieplej na  interwencję w Iraku i Afganistanie, nawet w Czeczenii i mogą Polakom uświadomić, że istnieją wartości większe niż niepodległość. Warto też pomyśleć o tym, że gdyby w dawnych czasach Turkom lub Tatarom udało się Polskę podbić i zislamizować  dziś ojciec mułła Rydzyk wprowadziłby podobne normy w Rzeczypospolitej.To także uczyniła ludziom wiara, fundamentalna, niezachwiana, źle interpretowana, ślepa wiara.... 

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Wylinka morska (Friday, 14 October 2011 06:10)

  "Sens

  Kiedy umrę,zobaczę podszewkę świata.
  Drugą stronę,za ptakiem,górą i zachodem słońca.
  Wzywające odczytania prawdziwe znaczenie.
  Co nie zgadzało się,będzie się zgadzało.
  Co było niepojęte,będzie pojęte.

  - A jeżeli nie ma podszewki świata?
  Jeżeli drozd na gałęzi nie jest wcale znakiem
  Tylko drozdem na gałęzi,jeżeli dzień i noc
  Następują po sobie nie dbając o sens
  I nie ma nic na ziemi,prócz tej ziemi?

  Gdyby tak było,to jednak zostanie
  Słowo raz obudzone przez nietrwałe usta,
  Które biegnie i biegnie,poseł niestrudzony,
  Na międzygwiezdne pola,w kołowrót galaktyk
  - I protestuje,woła,krzyczy."  Sami sobie rzepkę skrobiemy a oczy ślepną,ząb wypada i nie zazna już mądrości ta fanatyczna żenada ;)

 • #2

  Sunil (Monday, 16 July 2012 04:38)

  Nice one info, thx

 • #3

  źródło (Sunday, 15 January 2017 16:47)

  odimienny

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.