Trudna tożsamość.

Znacznie łatwiej jest znaleźć w naszym kraju patriotę niźli wolne pokoje w Ustce. W Polsce poprawność ideologiczną starają się egzekwować różne siły. W tym polityczne. Nie wolno być antysemitą, wrogiem demokracji jako ustroju czy ideału, obowiązkowy za to jest patriotyzm, każdy winien deklarować bezinteresowność swoich poczynań, także w interesach itd., itp. Aby być człowiekiem wolnym, nieseryjnym, czyli oryginalnym( nie wystarczy "strzelić" sobie tatuaż w intymnym miejscu), trzeba by więc niezbędnie określić się jako przeciwstawnosc wymaganym wzorcom i byc antysemita, antydemokrata, niepatriota, zadeklarować interesowność i egoizm. Gdy się bierze pod uwagę te kryteria wyzwoleńcze, łatwo stwierdzić, że w ogóle nie ma ludzi wolnych. Polak-niepatriota w ogóle w przyrodzie nie występuje, ani też w żadnej obcej służbie. Kto zbija forsę, uczciwie czy nie, za żadną cenę nie oświadczy, że trudzi się z umiłowania pieniądza. Ludzie bogacą siebie wyłącznie dla dobra drugich, kraju i gospodarki. Ludzie bogaci więcej wysiłku wkładają w zapewnienia, że się męczą dla dobra publicznego niż w swoje biznesy. Nie ma większego szczęścia dla pracownika jak widok pałacu i samolotu, który kupił sobie pryncypał i właśnie wysadza drogimi kamieniami, marmurami, etc. Ogólnie biorąc, czym innym ludzie są, a czym innym się mienią. Żyją więc w ciągłym rozdarciu i przymuszają się do wiary we własną cnotę i wspaniałość. Od tego zaś człowiek męczy się i głupieje, nawet odnotowano przypadki zdziczenia. Ekscentryk przy takim osobniku może oniemieć ze zdziwienia.Na porządku dnia staje więc wyzwolenie człowieka i upomnienie się o jego prawa. Trzeba powiedzieć ludziom, że już wolno być antysemitą, antypatriotą, wyzyskiwaczem, chciwcem i egoistą. Wówczas zresztą cechy te, jako poprawne, stracą na atrakcyjności. Miłość ojczyzny słabnie dlatego, że jest przedmiotem przymusu szkolnego, gdzie belfer stawia stopnie z patriotyzmu bez względu na jakość obiektu tych uczuć. A przecież nie dlatego przelewano krew za nasza piękną Ojczyznę, choć tego przejawu patriotyzmu akurat nie popieram. Nie dlatego miliony Polaków pracowało i pracuje w pocie czoła po to, aby kraj ten był coraz piękniejszy, atrakcyjniejszy do  zamieszkania, do związania z nim swych dalszych losów. Ustka na przełomie ostatnich kilkunastu lat zmieniła się tak dalece, że powracający z emigracji Ustczanie mieli problemy z poznaniem miasta.... :)

Comments: 10 (Discussion closed)
 • #1

  Wylinka morska (Wednesday, 05 October 2011 06:11)

  Czy znajdę pokój czy powbijam kijka śledzi,nie mam zamiaru się byczyć,ciekawi mnie czy ktoś jeszcze zachował lub pamięta twarzowe urny,potem poszukam przewodnika,który doprowadzi mnie do braci dzwonów a na koniec wyduszę informację o co tak naprawdę chodziło tym Święcom,nie mieli kasy na buty czy jak i to za słowiańskie 8 groszy,ciekawe czy się do tej pory z tego rozliczyli? :))

 • #2

  ustka (Thursday, 06 October 2011 18:01)

  :)))) Tak, Ustka i okolica, to ciekawa kraina ;)

 • #3

  Wylinka morska (Sunday, 09 October 2011 05:06)

  Ciekawa i zaskakująca :)
  Ostrożnie i nie można się nudzić.
  Piasek se chodzi tam ponoć ze dwa metry rocznie? ;)
  Dotąd myślałam,że Łeba z tego słynie,no popatrz co za niespodzianki :))

 • #4

  Wylinka morska (Sunday, 09 October 2011 05:27)

  A wystarczy oglądać,jak kiedyś często było mi dane,filmy przyrodnicze.
  Jakie warunki naturalne takie ucieczki i powroty,jedynie horyzont inny ;)

 • #5

  włóczykij (Monday, 10 October 2011 12:48)

  Pamiętam czas, kiedy se poszła prawie cała promenada ustecka;))

 • #6

  ustka (Tuesday, 11 October 2011 16:44)

  Strasznie ciekawe czasy :)) Pamiętam też pogłębiarkę corocznie wyrzucająca z siebie wydobyte z dna Bałtyku tony piasku na ustecka plażę :))

 • #7

  Wylinka morska (Friday, 14 October 2011 06:34)

  Włóczykiju,dokończ Waść to bardzo ciekawe skąd focha miała ;))

 • #8

  Wylinka morska (Friday, 14 October 2011 06:43)

  Pogłębiarka ma imponujący ciąg i ssanie,trochę irytuje mnie jej hałas,bo zakłóca mi wiosenną drzemkę ;))

  Ale za to jaki ciekawy spacer w brodziku,który tworzy strumień przelewającej się wody i piasku,wpadasz po kolano i myślisz,tu był piesek preriowy,a to pozostałości po budowlach zamkowych,takie to banalne a ja Wam powiem,że się świetnie bawię ;))

 • #9

  włóczykij (Friday, 14 October 2011 09:28)

  Stąd dotąd miała i tyle piasku zabrała, że wystarczyłoby na wszystkie piaskownice świata!:)Molo również ucierpiało,stąd teraz jest zabezpieczone od wchodu:)

 • #10

  Wylinka morska (Friday, 21 October 2011 06:19)

  Nic dziwnego,morze potrafi tam uderzyć z siłą 10 ton na m2.
  Może zeszłoroczny piasek z kanału portowego poszedł se na Festiwal Rzeźb z Piasku w małej ojczyźnie? ;))

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.