Forumowa Iustitia, czy przemęczony Jaś Fasola?

Różni są Ustczanie: przyjezdni i prawdziwi, brudni i domyci, pedały i dziwkarze, bogaci i penerzy, mówiący rynsztokową gwarą i zdrowaśkami, blondynki i brodaci, depilujący się i taksówkarze.Jedno jest tylko co ich łączy-­ wszyscy są wrogami dalszej, pogłębiającej się prowincjonalizacji Ustki. Jednak każdy widzi walkę z tym zjawiskiem inaczej, inne też działania uważa za priorytetowe, te najważniejsze. Bywam na różnych, lokalnych forach gdzie pisze się o Ustce i jej sprawach. Forach prowincjonalnej gazety również i mimo tego, że moja wrażliwość moralna nie jest większa niż głazu na łaskotki, to poczułem wyrzuty sumienia ­ tego organu wewnętrznego, którego nie znajdzie się w żadnym atlasie anatomicznym. Żal mi się zrobiło użytkownika Kazika, posiadającego funkcje moderowania na tym forum. Jaki to musi być biedny, zahukany w rzeczywistym życiu człowiek, przywalony ogromem obowiązków życiowych, niedowartościowany chłopczyk, którego poczynania na forum świadczą, że jest osobą, która nie ma umiejetności stanięcia obok siebie samego i popatrzenia z dystansu na siebie. Nie ma autorytetów moralnych, bo sam dla siebie jest alfą i omegą. Myślę, ze takich ludzi jak on pełno jest w policyjnych i psychiatrycznych kartotekach, bo jak inaczej wytłumaczyć fotografie w awatarze przypominającą "sprawiedliwego" ziejącego czerwonym spojrzeniem i posiadającego w sygnaturce motto: "In civitate libera lingua mensque liberae esse debent"( W wolnym państwie język i myśl powinny być wolne) a tępiącego z maniakalnym uporem wszelkie przejawy wolnej dyskusji będącej nie po jego lub piśmidła linii poglądowej, jak nie objawami schizofrenii? Łącząc się zapewne z Cejrowskim w umiłowaniu prostej moralności Dzikiego Zachodu, przypominającym z aprobatą, że tam, złapanych na gorącym uczynku, koniokradów wieszano natychmiast, na forum kasuje z upodobaniem wpisy podając bzdurne powody swej ingerencji. Powołując się na skopiowane z internetu zasady netykiety blokuje, zniechęca bywalców do wypowiadania się, przedstawiania swego zdania w wielu drażliwych dla regionu, dla Ustki również, sprawach.Sprawcami nagłego zdziczenia pojęć naprawdę nie są bandyci. Przypadki takie jak ten wyzwalają potencjał agresji i ciemnoty, który drzemał w małym Kaziu. Dziś kasowanie postów  dla forumowiczów, jutro samosądy dla aferzystów, pojutrze dla homoseksualistów, potem dla bogaczy i postkomuny oraz wszystkich, przeciw którym daje się podjudzić frustratów o kwadratowych łbach. Wiem, że jest tam więcej "porządkowych" i jeżeli wszyscy są tacy jak Kazik, bądź gorsi, to Ozyrysie miej w opiece tamto miejsce i tych, którzy naprawdę chcą wnieść swą "cegiełkę" w polepszenie wizerunku regionu, czy też Ustki.

Write a comment

Comments: 9
 • #1

  Zośka (Tuesday, 29 November 2011)

  Ja tak samo jak w życiu codziennym tak i tutaj omijam toksyczne miejsca i takich ludzi też. Szkoda moich nerwów.

 • #2

  Wylinka morska (Tuesday, 29 November 2011 05:18)

  Ну, погоди! Kazik! ;)

  Takie niby proste,staropolskie imię,ale na kwaterę bym go nie wzięła,słyszałam że niszczy pokoje ;))
  Może jest taki bo nie ma rodziny,bo jako ojciec i mąż powinien się był sprawdzić całkiem całkiem ;))

  Miłego dnia :)

  <plusk>

 • #3

  włóczykij (Tuesday, 29 November 2011 12:43)

  Są ludzie i ludziska,ja nie lubię sobie komplikować życia, chociaż znam wielu,którzy z upodobaniem to robią-sobie i innym!Jaki jest cel tego?Nie wiem,naprawdę nie wiem:)

 • #4

  ustka (Tuesday, 29 November 2011 17:14)

  Możecie sobie wyobrazić, że jednym z usuniętych postów był mój głos zabrany w sprawie ławeczki z Panią Ireną Kwiatkowską, w którym umieściłem link bezpośrednio do tutejszego wpisu na ten temat? Jako powód podano niedozwoloną reklamę(sic!) :))))

 • #5

  zagadka (Tuesday, 29 November 2011 17:36)

  Jak widać, stare powiedzenie:
  "kto chce psa uderzyć, kija zawsze znajdzie"
  ...sprawdza się i sprawdzać będzie, jest ponadczasowe....
  to przykre :(

 • #6

  Zośka (Wednesday, 30 November 2011 00:18)

  Smutne ale jakie życiowe! Widocznie taki blog jest nie lada zagrożeniem dla niektórych.

 • #7

  On (Thursday, 01 December 2011 12:33)

  Kazik to gość :)))Jak sadzicie, dlaczego tak mało osób bywa na tamtym forum,co? Przecież zasięgiem tematycznym obejmuje całe stare województwo.

 • #8

  Wylinka morska (Wednesday, 08 February 2012 17:26)

  Nie wiem,nie bywam ;)


  Poznałam Henryka,jest komunikatywny,wesoły,uczynny,zachwycony Ustką i uwielbia eksponować zabytkowe starocie,wymieniamy się pomysłami ekspansji piękna dla tego uroczego miasta:)

 • #9

  seks telefon (Sunday, 15 January 2017 16:10)

  ośmiotygodniowy

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.