Urlop w Polsce, czy w tropikach?

Dzisiaj mam ochotę na rozprawienie się z jednym z mitów pieczołowicie budowanym przez biura turystyczne, oraz ich agendy oferujące wyjazdy w dalekie kraje, jako gwarancję wspaniałego urlopu . Za wszelka cenę chcą oni wszystkim wmówić, jakie to niesamowite szczęście czeka wszystkich udających się na zagraniczne wczasy. A wcale tak nie jest, przecież. Nie każdy za swoje "szczęście" uważa smażenie swego ciała na żarze lejącym się z nieba.  Na taplaniu się w lepiącej się od wszelkiego rodzaju olejków i kremów zupie typu Morze Karaibskie. Woda musi być chłodna, wtedy orzeźwia i wprawia naszą krew w szybsze krążenie, hartuje organizm.

Brzemienne bywają skutki opuszczania Polski i wędrowania do krajów ciepłych lub gorących. Wszędzie tam są takie same widoki, ale straty pieniężne znacznie większe. Wbrew pozorom i zapewnieniom pracowników biur. Skutkiem pobytu bywają słoneczne udary, poparzenia, okradzenia i wyobcowanie, biorące się z braku sposobów porozumienia się z tubylcami. Gdy zaś do porozumienia dochodzi, otrzymujemy tropikalne odmiany chorób wenerycznych albo, co gorsza, wracamy ze zrujnowanym na zawsze systemem odporności (HIV). Tylko jeden człowiek z wielu zdoła się uchronić od zatruć pokarmowych, ameb, okradzenia z pobiciem lub bez, czy też zaginięcia. Szczególnie niebezpieczne jest samo docieranie w którekolwiek miejsce, wiadomo bowiem powszechnie, że samoloty spadają, samochody i autobusy rozbijają się straszliwie w różnego rodzaju kraksach i karambolach, koleje, jak sama nazwa wskazuje, wykolejają się, a statki lubią tonąć bezpowrotnie. Co gorsza, przed zatonięciem huśtają, powodując mdłości, wymioty, ból głowy nierzadko zalewając nas masami mokrej wody. Czym dłuższa jest podróż, tym ryzyko jest większe. Prowadzący pojazdy, którymi podążamy bardziej zmęczeni. Każdy turysta doznaje degradacji społecznej. Jeszcze nikomu nie udało się wyjaśnić Chińczykowi: ty, Kitajec, nie wiesz, kto ja jestem. Ludzie o odmiennym niż biały kolorze skóry z zasady nie wiedzą, jaki jest nasz numer na liście najbogatszych tygodnika "Wprost", co to znaczy, że mamy szwagra w PiS-ie i że z najlepszego sektora zachwycaliśmy się papieżem w Watykanie. Większość żółtych i ciemnoskórych nie wie nawet, kto to Polak.Lokalne alkohole są obrzydliwe, działki prochów fałszowane, a intonowanie "Szła dzieweczka do laseczka", czy "wszystkie rybki śpią w jeziorze" nie powoduje żadnego zbratania. Np. tubylcze dzieweczki, wręcz nie wiedzą, co to jest laseczka, więc nie biorą się do robienia, natomiast słowo "rybka" nie kojarzy im się z niczym miłym.

Tak wiec za nasze poświęcenie, znój, wydane pieniądze w geście desperackiej próby lansowania się przed znajomymi i rodziną poprzez wątpliwej atrakcyjności wycieczkę zagraniczną możemy z powodzeniem w kraju zafundować sobie kilka pobytów nad naszym pięknym morzem. Znacznym ułatwieniem w podjęciu decyzji o terminarzu wyjazdów jest spore zróżnicowanie cen w ciągu roku. Latem zapłacimy najwięcej, ale jeśli zdecydujemy się na wczasy o innej porze roku, możemy liczyć na duże upusty cenowe. Ruch jest wtedy mniejszy i właściciele obiektów noclegowych muszą przyciągać klientów atrakcyjnymi ofertami. Część kwater nad morzem funkcjonuje tylko sezonowo, rozpoczynając działalność na majowy długi weekend i kończąc ją z końcem września, ale niektóre pensjonaty, czy wille są  otwarte przez cały rok. Jest to doskonała szansa dla tych, którzy chcieliby wypocząć w komfortowych warunkach i miłej atmosferze, ale nie chcą wydawać tak dużych kwot jak to jest w sezonie urlopowym. Poza wakacjami czeka nas prawdziwy raj – cisza, spokój, relaks, piękne widoki, brak korków i kolejek! Poza tym w wielu nadmorskich miejscowościach przez cały rok można skorzystać z wielu atrakcji, jak muzea, salony spa, baseny, aquaparki, czy renomowane lokale gastronomiczne i przez większą cześć roku rejsy wędkarskie, które mogą się okazać nie byle jaką przygodą.

Wniosek? Wniosek jest tylko jeden :)

Write a comment

Comments: 7
 • #1

  Romek (Tuesday, 24 July 2012 05:41)

  No taaa nie ma się co wychylać i dać dyla nad polskie morze jak polec to na swoich śmieciach taniej to wyjdzie pozdro kolo masz bajer opanowany

 • #2

  Kasia (Tuesday, 24 July 2012 11:18)

  Tak, wniosek jest tylko jeden...Jaki?,jak wypoczywać to tylko w naszym kraju i nad naszym morzem :)Czyż nie jest one piękne o każdej porze roku...? Lubisz się wygrzewać - to jedź latem, lubisz spacery, ciszę i spokój- to jedź wiosną i jesienią a jeżeli niezapomniane zimowe scenerie- to pora zimowa jest doskonała. Uwielbiam spacery brzegiem morza, te piękne zachody słońca, bryzę letnią...Nawet kilka chwil spaceru dają ukojenie i wyciszenie od codziennego dnia i zmartwień....
  Oczywiście morze morzem ale nie zapominajmy o naszych pięknych górach i cudownymi widokami z nich , jak oczywiście wejdziemy nieco wyżej niż Gubałówka :)Możemy pojechać bardziej na Wschód ; jakie tam nas czekają widoki i cisza....
  Jest tyle miejsc w tym naszym kraju ,że każdy coś znajdzie dla siebie....
  Pewnie, zdjęcia dane na fejsa i NK nie będą tak atrakcyjne i znajomi nie będą nam już zazdrościć ale czy nie najważniejszy jest nasz spokój , dobry nastrój i pieniądze w kieszeni....chyba tak.
  Świat jest piękny , oczywiście ale doceńmy nasz kraj też...piękną przyrodę, góry i morze :)
  Miłego i pięknego wypoczynku wszystkim życzę:)
  Szósteczka za poruszenie tematu:)

 • #3

  Zośka (Thursday, 26 July 2012 00:48)

  Nasz kraj jest na tyle piękny z różnorodnym krajobrazem, że nigdy nie ma się go dość. A raczej wciąż niedosyt.

 • #4

  Wylinka morska (Thursday, 26 July 2012 03:17)

  A gdzie mi tam po świecie latać,życia mi nie starczy by zgłębiać wszystkie ciekawostki,bo pewnie tak bym wypoczywała,zamiast jak inni leżeć plackiem na plaży ,we wodzie :))
  W Ustce jeszcze nie udało mi się odwiedzić braci dzwonów,jak na razie wiodę sporne polemiki z moim szefem czy to są te koło Pąddąbnia „Skamieniałe Dzwony” dwa głazy w lesie
  (10 km na wschód od Ustki),on twierdzi że bracia dzwony to są drzewa,które w ten sposób ukształtowały się naturalnie a wieść niesie od dawien dawna,że bracia zakochali się w jednej dziewczynie i dalej melodia nieznana :)))
  Skręca mnie z ciekawości,tym bardziej że nikt nie chce mnie tam zabrać,wszyscy chronią to miejsce jakby dla siebie i w sposób bardzo tajemniczy milczą,to dziwne,może jest to tak cenne sercu miejsce i wolą je chronić od podeptania.
  Obiecałam szefowi,że jeszcze schudnę,może się ulituje nad moją ciekawską naturą i w końcu kiedyś mnie tam zabierze.... :)))

  Pozdrawiam,miłego ciepłego dnia :)))


  < plusk plusk >

 • #5

  ustczanka (Thursday, 26 July 2012 17:03)

  Witam
  A czemu tu się dziwić i roztrząsać,natura ludzka zawsze szukała poklasku.
  Zapraszam do ciepłej,słonecznej Ustki

 • #6

  mała (Wednesday, 01 August 2012 16:28)

  wnioskuję by jechać do Ustki i za przyjęciem gościnnym i przeciw wylotom i wstrzemięźliwości uciech wszelakich

 • #7

  ada (Monday, 28 July 2014 12:21)

  noclegi od 12-08-2014 do 25-08-2014 biedaki z opola

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.