Sylwester w Ustce.

Zima nad Bałtykiem, fot. Zeggeria
Zima nad Bałtykiem, fot. Zeggeria

Coraz bliżej Jest do wybudowania nowego chodnika z kostki brukowej  prowadzącego z osiedla willowego Przewłoka w Ustce, gdzie usytuowany jest pensjonat Villa Banita nad morze. Projekt jest już uwzględniony w planach zagospodarowania przestrzennego, więc jest nadzieja na szybką i sprawną  inwestycję. Oprócz położonej kostki mają być ławeczki, stylowe lampy oświetleniowe i ma kursować na tej trasie "ciuchcia" dla milusińskich. Ale ja dzisiaj nie o tym....

Idąc powoli, miarowym krokiem, tuląc w swej dłoni dłoń partnera, głęboko schowana w kieszeni swojej cieplej kurtki, wdychając mroźne a zarazem rześkie powietrze, które mile łechce nasze nozdrza wpatrujemy się w iluminacje światła naturalnego księżyca i pochodzących z  usteckiej latarni, świateł nawigacyjnych i z latarni ulicznych na skrystalizowanych oparach morza zalegających molo. Wszystko wkoło się skrzy, mieni kolorami tęczy, zatapia w otchłani morskiej i skrzypi pod nogami. Czasami nad głową przeleci cicho, niczym nietoperz rozbudzona ze snu mewa. Morze jest spokojne, pomrukuje miarowo w rytm uderzeń fali o główki portu. Oglądając się za siebie, patrząc na zarysy miasta wynurzające się z objęć ciemności można by przypuszczać, ze Ustka jest opuszczona, uśpiona, nieobecna....Jakże się można sromotnie pomylić, przecież dzisiaj jest ostatni dzień roku, Sylwester nie jest dniem a tym bardziej nocą z przeznaczeniem na odpoczynek. Prędzej na zbieranie sił, przygotowania do  szampańskiej zabawy, do przywitania Nowego Roku! Jest to mistyczny dzień, o którym mówi się, że jak przywitasz Nowy Rok, taki on będzie dla Ciebie przez cale 12 miesięcy Jego kadencji.

Od kilku lat życzę wszystkim mi bliskim aby Nowy Rok nie był gorszy od poprzedniego. Jest to niewiele, ale biorąc pod uwagę czasy w których żyjemy, jest to bardzo dużo! Gdy do magii Sylwestra dodamy spędzenie tego czasu w tak uroczym miejscu jak Ustka, to będzie to coś w stylu dobrego zaklęcia na przyszły rok? Nie wiem. Wiem natomiast jak ważnym jest wybór miejsca pod spędzenie tego właśnie czasu.Tak mało jest w naszym znojnym życiu pięknych chwil, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby te na które mamy wpływ były uświetniającymi, upiększającymi nasze życie.

A czy jest coś fantastyczniejszego od przywitania Nowego Roku na usteckiej promenadzie?Chyba nie, może być podobnie fajne miejsce, ale bardziej, to się nie znajdzie. Zwłaszcza gdy zimowa sceneria dopisze....jest wtedy jak we śnie, jak w bajce, jak w Opowieściach z Narnii, po prostu cudnie! Co z tego, że zimniej? Za to jaka przyjemność z rozgrzewania swego ciała przy rozgrzanym kominku popijając ciepły napój? Wrażenia bezcenne...Cały szereg lokali w Ustce i okolicach organizuje imprezy Sylwestrowe, można również wynająć potrzebny lokal i zorganizować zabawę dla rodziny i przyjaciół we własnym zakresie.

Zależnie od naszej inwencji własnej Sylwester może być głośny, gwarny i szampański, albo też  cichy i kameralny. Już od kilku lat wiele osób woli spędzać Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne nad morzem. O noclegi Ustka nie musi się martwic ani ich wstydzić, tym bardziej osoby przyjezdne mają świadomość czekających na nich pokoi o odpowiadających każdemu standardowi. W zależności  od ceny i oczekiwań.

Pensjonat Villa Banita również w tym czasie oferuje w swoich progach miejsca noclegowe a dla tych, którzy wolą weekendowe wypady nad Morze Bałtyckie poza okresami Świąteczno-letnimi jest przygotowana oferta weekendowa. W promocyjnych cenach dostępne są pokoje na weekendowe odwiedziny Bałtyku, gdzie weekend może być liczony już od czwartku. 

Tak więc jest to nie lada gratka, dla lubiącego morze o każdej porze roku gagatka! :) 

Write a comment

Comments: 8
 • #1

  Magdalena (Monday, 22 October 2012 17:41)

  To będzie dla ciebie bardzo ważny rok,podobna numerologia-szczęśliwa czwórka,pozdrawiam i przesyłam całusa.
  Bo to bardzo istotne :*

 • #2

  Romek (Wednesday, 24 October 2012 14:31)

  Jest impreza? Pakuję się i przyjeżdżam!

 • #3

  włóczykij (Friday, 26 October 2012 04:47)

  No ba... piękna polska zima, zima nad morzem nie ma sobie równych! Ilekroć mam okazje być w kraju w tym czasie, zawsze spędzam przynajmniej część Sylwestra na plaży. Gdy jest mroźnie, to zawsze wyekwipowany w zestaw zapobiegliwego turysty- podróżnika;) Wole gdy jest mróz i dużo śniegu, wtedy krajobraz jest niesamowity i wcale nie nie jest przesadą porównywanie go do bajkowego. Kiedy najlepiej docenia się ciepło rozchodzące się z kominka, komfort schludnego pomieszczenia, wzmacniające działanie gorącego napoju? Po zimowym spacerze i to najlepiej wzdłuż skutego lodem brzegu Bałtyku! W ubiegłym roku na plaży w Ustce spełniłem toast- aby jak najwięcej było tak pięknych chwil!
  Mam nadzieje, że się spełni...:)
  Świstaki amerykańskie mówią, że ruszyła już wycinka drzew pod wspomniany wyżej chodnik ze ścieżka rowerową. Mimo, iż do Sylwestra nie zdążą z wykonaniem wszystkich prac, to już wkrótce Ustka będzie jeszcze fajniejsza!:) Pozdrawiam :)

 • #4

  Wylinka morska (Sunday, 11 November 2012 15:29)

  To prawda :)))
  Prace,wśród malowniczej drogi leśnej już się zaczęły,przez ustawione linki ze słupkami i zdołowaną spychaczami drogę,o mały włos a spóźniłabym się na umówione spotkanie nad morzem ;))))
  Bardzo się cieszę,że unowocześniają własnie tę drogę,dzięki temu odwiedzi mnie więcej gości :)))
  Pozdrawiam :))))


  <plusk>

 • #5

  BEATA WIOSNA (Saturday, 06 April 2013 06:19)

  nigdy nie byłam na sylwestrze nad morzem, napiszcie jak było, bo zastanawiam się nad imprezą w 2013 roku

 • #6

  włóczykij (Monday, 08 April 2013 03:12)

  A to błąd wielki Beatko Wiosno, błąd wielki! Na szczęście do naprawienia, zobacz jak było na Sylwestra w 2012 roku: http://www.youtube.com/watch?v=XM69s6lA0FU

 • #7

  Piotr Bryl (Wednesday, 17 April 2013 14:49)

  Zima nad morzem może być ekscytująca, tym bardziej Sylwester, na przykład w Kołobrzegu słyszałem że są fantastyczne imprezy sylwestrowe pod gołym niebem w porcie. Ja jednak wolę na ciepło, piekące, słońce, zapach smażonej ryby i może w którym mogę się zanurzyć. To są prawdziwe wczasy nad morzem.

 • #8

  wypożyczalnia samochodów łódź (Thursday, 25 April 2013 05:00)

  wspaniały pomysł na sylwestra, już teraz się zapiszę, świetna zabawa

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.